Крила йому дав рідний край

(Бібліографічний довідник)

Він слів черпає з джерела народу
і сам стає народним джерелом

Іван Драч

/Files/images/slavetn_zemlyaki/Слєпцов.jpg Володимир Анатолійович Слєпцов народився 20 травня 1961 року в м. Харкові. У дитинстві багато читав, захоплювався поезією і прозою, згодом почав сам писати. У шкільні роки був юнкором районної газети «Заповіти Ілліча», учасником поетичних конкурсів.

Після закінчення у 1983 році Полтавського сільськогосподарського інституту його життя було пов’язане з практичним управлінням: агроном колгоспу, головний спеціаліст виробничого об’єднання. Чималий досвід організатора і управлінця – психолога В.А. Слєпцов набув у 1988-1991 рр., коли був першим секретарем Карлівського райкому комсомолу, завідуючим відділом райкому партії.

У добу незалежності України Володимир Анатолійович повертається до хліборобської справи: працює у рідному Карлівському районі головним агрономом насіннєвої інспекції, заступником начальника управління сільського господарства. З 1996 року знаходиться на керівних посадах в органах регіональної і місцевої виконавчої влади. Був заступником голови Карлівської районної державної адміністрації, головою Диканської райдержадміністрації. Згодом – начальник управління АПК Полтавської облдержадміністрації.

З 2000 по 2005 р. очолював Карлівську райдержадміністрацію, був депутатом обласної та районних рад.

Володимир Анатолійович відомий на теренах Полтавщини як керівник обласної і районної ланок державного управління, магістр державного управління, публіцист, поет. Зараз очолює Карлівське управління по експлуатації газового господарства.

Вчений-агроном за фахом, магістр державного управління за науковим ступенем, адміністратор за посадами, він виявив своє поетичне обдарування у несподіваній, найдемократичнішій царині – дитячій літературі. Пережите набувало образних рис, вихлюпувалося рядками – спалахами почуттів. Так з’являються поодинокі вірші, а потім збірки: «У бабусі на селі», «Веселий зорепад», «Весела країна моя Україна», «Веселкові роси», «Загадкова світлиця», «Польова знахідка», «Півників годинник» та інші.

Герої його дитячих книг – хлопчики і дівчатка, звірята і пташенята, одним словом, представники найщирішого і найдобрішого у світі дитячого племені.

Володимир Анатолійович по-батьківські тепло і ненав’язливо веде їх стежками пізнання життя, щедро сіє у їх чисті душі зернята любові і добра, дарує їм безмежжя рідного краю та вікові традиції українського народу.

Художній світ дитячої поезії безмежний у часі і у просторі, повний невичерпних можливостей і незлічених шляхів. Поет володіє талантом непомітної присутності, вміє не затуляючи собою, відкривати перед дитиною великий світ життя. Дотепною і щирою мовою автор веде малят у світ найкращої країни – України. Мова його дитячих творів відзначається народним колоритом, лаконізмом фраз, фольклорною символікою, метафоричністю, публіцистичним пафосом і багатою лексикою. Його книги для дітей багаті образністю, прості для розуміння і сприймання.

Поетична зрілість Володимира Слєпцова позначилась не тільки на широті тематики його творів, а й на художній майстерності.

Лірика Слєпцова (збірка «Веселкові роси», «До отчого поля іду», «Освідчення») – то палка, громадянська поезія. У його невеликих, але по-справжньому поетичних рядках відбувається духовне багатство трудівників Карлівщини, віддзеркалюється наше сьогодення. Любов до свого краю, народу, який дав йому крила для злету, наявність своєї громадянської причетності до всього, чим багата і могутня Карлівська рідна земля. Чимало віршів присвячено коханій дружині, одвічним людським цінностям та ідеалам. Його вірш, це крила, що несуть добро людям, силою літератури єднають їх, возвеличують, вливають сили, відлунюють у душах і через них поспішають до майбутнього покоління.

Багато віршів поета покладено на музику. Ним написаний гімн Карлівщини. Пісні його співають юні і літні, на радіо і телебаченні.

Володимир Анатолійович поет від землі і плуга. Від благодійної краси рідного краю і його працьовитих людей. Дитина села, він рано відчув неповторність степового роздолля, пізнав ціну хлібу, серцем прилучився до народних традицій і одвічних цінностей, святих для селянина.

Його поезія близька для сприйняття кожного, хто живе на землі і знає село, він пройшов його просту і мудру школу.

Володимир Анатолійович високий кваліфікований фахівець. Він працює систематично, працює багато, творчо. Почуття відповідальності притаманне йому все життя. Де б він не працював, скрізь розуміє, що не може робити абияк, не може, щоб не вкладати розум і душу у великі і малі справи. Його головна мрія – бути корисним рідному краю, рідному народу, частинкою якого він є. На працю для України він віддає і розум і серце і душу.

Людина етичного складу, уміла й добра, воістину незалежна і щира, завжди зі своєю виваженою думкою, точним спостереженням, блискучими знаннями, впевнений у собі, глибоко компетентний у справі якою займається – таким він є. Тому й зросла на цих підвалинах і публіцистика Володимира Анатолійовича. Статті його друкувалися у газетах «2000», «Голос України», «Урядовий кур’єр», «Президентський вісник», «Пенсійний кур’єр», «Наша газета +», «Село Полтавське», «Життя і слово». Друкувався в республіканських, обласних, районних газетах і журналах. В збірнику «Україна для мене навіки одна» ввійшли публікації на актуальні і різноманітні теми життя. Роздуми над долею і її народу зроблені на конкретних прикладах Карлівщини у різних сферах життя і покладені в основі цієї книги.

Цікавими для спеціалістів, керівників державних органів влади та місцевого самоврядування будуть книги «Механізм ефективного управління розвитком регіону», «Особисті селянські господарства в системі аграрного сектору економіки», «Экология весеннего развития озимой пшеницы», «Управлінські чинники соціально-економічного розвитку району, які написані на основі власного досвіду та наукових досліджень.

Володимир Анатолійович, член Національної спілки журналістів та спілки літераторів Полтавщини, є лауреатом премії ім. Василя Симоненка і Всеукраїнського конкурсу «Майстер», організованого тижневиком «2000» та Національної спілки журналістів за 2003, 2004, 2005 роки у номінації публіцистика. Поетичний та публіцистичний голос Володимира Слєпцова міцніє, набирає сили, заслужує високої оцінки критиків, читача.

Він працює систематично, працює багато, творчо. У нього море справ, море ідей. І все, що він уже зробив – прекрасне.

Основні видання творів В.А.Слєпцова:

1. Слєпцов В.А. Веселий зорепад: вірші для дітей – Полтава: ІВА «Астерія», 2001 – 39 с.

2. Слєпцов В.А. Весела країна моя Україна: Вірші для дітей – Полтава: ІВА «Астерія», 2002 – 24 с.

3. Слєпцов В.А. Синові про Україну: Пісня про Полтаву; Пісня про Україну; Пісня про Карлівщину // Життя і слово – 2002 – 19 січня.

4. Слєпцов В.А. Моє місто. Пахощі степу: Вірші // Життя і слово – 2002 – 21 вересня.

5. Слєпцов В. А. Вічне життя; Сердобольний Гнат; Ти і літо: [вірші] // Трудова слава – Диканька – 2002 – 19 жовтня – с. 5.

6. Слєпцов В.А. Веселкові роси – Полтава: Книгодрук, 2002 – 31 с.

7. Слєпцов В.А., Чухрай О. Золотий колос: Пісні – Полтава: ІВА «Астерія», 2003 – 35 с.

8. Слєпцов В.А. У бабусі на селі. Поезія для дітей – Полтава: ІВА «Астерія», 2003 – 26 с.

9. Слєпцов В.А. До отчого поля іду – Полтава, 2003 – 35 с.

10. Мединець В.Д., Слєпцов В.А., Писаренко Догляд за посівами озимої пшениці залежить від часу відновлення їх весняної вегетації / Матеріали обласної науково-виробничої конференції з питань ефективності ведення землеробства – Полтава, 2003 – с. 89-94.

11. Слєпцов В.А. Управлінські чинники соціально-економічного розвитку району // За ред. д-ра екон. наук. проф. О.Ю. Амосова Х.: Магістр, 2003 – 48 с. (серія «Досвід державотворення)

12. Слєпцов В.А. Загадкова світлиця – Полтава: АСМІ, 2004 – 23 с.

13. Слєпцов В.А., Чухрай О. Поле о, рідне поле: Пісні – Полтава: АСМІ, 2004-31 с.

14. Слєпцов В.А. Півників годинник: Поезії для дітей – Полтава: АСМІ, 2004 – 60 с.

15. Слєпцов В.А. Освідчення: Х.: Нове слово, 2004 – 67 с.

16. Мединець В.Д., Слєпцов В.А., Опора М.М. Ощадна технологія диференційного догляду озимої пшениці – Полтава: Інтерграфіка, 2004 – 36 с.

17. Слєпцов В.А. Вірші для дітей: Сміхограйчик. Збірка гумору полтавських авторів для дітей і про дітей – Полтава: АВА «Астерія», 2005 – с.36-41

18. Слєпцов В.А. Особисті селянські господарства в системі аграрного сектора економіки – Полтава, 2004 - 88 с.

19. Слєпцов В.А. Технологія диференційного догляду озимих культур та її застосування в Карлівському районі // матеріали наук. конф. В. ПДАА «Управління онтогенезом зимуючих рослин – Полтава: АСМІ, 2004.

20. Полтавський сміхограй 2004 – Полтава – ІВА «Астерія», 2004 – с. 161-165.

21. Слєпцов В.А. Україна для мене навіки одна – Полтава: АКМІ, 2005 – 152 с.

22. Слєпцов В.А. Механізм ефективного управління розвитком регіону // на прикладі ради ВДА Карлівського району Полтавської області - Х.: Вид-во Хар. РІНАДУ «Магістр», 2005 – 128 с.

23. Полтавський сміхограй. 2005 – Полтава – ІВА «Астерія», 2005 – с.165-167.

24. Слєпцов В.А. Польова знахідка: вірші – Полтава: АСТІ, 2006 – 23 с.

25. Мединець В.Д., Слєпцов В.А. Экология весеннего развития озимой пшеницы - Полтава: АСМІ, 2006 – 260 с.

26. Полтавський сміхограй 2006 – Полтава: ІВА «Астерія», 2006 – с.78-80

27. Полтавський сміхограй 2007 – Полтава ІВА «Астерія», 2007 – с.68-72

Публіцистика В.А.Слєпцова:

1. Слєпцов В.А. Конституція – шлях до становлення держави // Життя і слово - 2000 - 24 травня - 1 квітня.

2. Слєпцов В.А. Говоримо суверенність, розуміємо незалежність // Життя і слово – 2000 - 15 липня.

3. Слєпцов В.А., Копилець А. Працівникам освіти, шкільній молоді району // Життя і слово - 2000 - 20 вересня.

4. Слєпцов В.А. Сільський комунгосп – надія територіальної громади // 2000 - 2003 - 17 жовтня.

5. Слєпцов В.А. Реформування на селі: проблеми, успіхи, перспективи // Життя і слово - 2000 - 16 грудня.

6. Слєпцов В.А. На добро собі і своїм дітям // Життя і слово - 2001 - 24 лютого.

7. Слєпцов В.А. Безвитратна технологія. Чому її забули // Сільський час - 2001 - 27 лютого.

8. Слєпцов В.А. Кооперація: в нових умовах // Життя і слово - 2001 - 17 березня.

9. Слєпцов В.А. Питання життєвої ваги // Життя і слово - 2001 - 21 квітня.

10. Слєпцов В.А. Україна починається з кожного із нас: Конституція України – 5 років // Життя і слово - 2001 - 23 червня.

11. Слєпцов В.А. Виплачувати зарплату, зменшувати заборгованість // Життя і слово - 2001 - 30 червня.

12. Слєпцов В.А. Проти зла – громадою // Життя і слово - 2001 - 13 жовтня.

13. Слєпцов В.А. Вирішуючи проблеми соціальної сфери // Життя і слово - 2001 - 1 грудня.

14. Слєпцов В.А. Роздуми про селянина, який утверджується на землі // Село Полтавське - 2001 - 7 грудня.

15. Слєпцов В.А. Роздуми про селянина, який утверджується на своїй землі // Село Полтавське - 2001 - 14грудня.

16. Слєпцов В.А. На основних напрямках соціального захисту // Життя і слово - 2002 - 13 лютого.

17. Слєпцов В.А. Як забезпечити найвищий врожай озимини // Життя і слово - 2002 - 2 березня.

18. Слєпцов В.А. Як забезпечити найвищий врожай озимини // Село Полтавське - 2002 - 15 березня.

19. Слєпцов В.А. В ім’я процвітання України // Життя і слово - 2002 - 23 березня.

20. Слєпцов В.А. На основі приватної власності // Життя і слово - 2002 - 8 червня.

21. Слєпцов В.А. Траєкторією сталого розвитку // Життя і слово - 2002 - 24 серпня.

22. Слєпцов В.А. Кому потрібне протистояння // Життя і слово - 2002 - 14 вересня.

23. Слєпцов В.А. Невичерпне джерело енергії // Життя і слово - 2002 - 7 грудня.

24. Слєпцов В.А. У новоріччя – з впевненістю і сподіванням // Життя і слово - 2002 - 28 грудня.

25. Слєпцов В.А. Від здобутого – на шлях зростання // Життя і слово - 2003 - 18 січня.

26. Слєпцов В.А. Соборність – це єднання // Життя і слово - 2003 - 18 січня.

27. Слєпцов В.А. Відстоюючи інтереси регіону // Життя і слово - 2003 - 1 лютого.

28. Слєпцов В.А. Особисте господарство: досягнення і проблеми // Життя і слово - 2003 - 22 лютого - 15 лютого.

29. Слєпцов В.А. Свято Карлівщини, свято весни і краси // Життя і слово - 2003 - 8 березня.

30. Слєпцов В.А. Економіка особистого господарства // 2000 – 2003 - 11 квітня.

31. Слєпцов В.А. Влада і сільрада: місцеве самоврядування // Село Полтавське - 2003 - 28 листопада - 8 листопада.

32. Слєпцов В.А. Міняємо гумус на газ // 2000- 2003- 5 грудня.

33. Слєпцов В.А. Покинуті хати // 2000- 2003- 5 грудня.

34. Слєпцов В.А. Молоко, як проблема продовольчої безпеки України // 2000- 2004- 16 січня.

35. Слєпцов В.А. Пообіцяв – виконав: Депутат і час // Життя і слово- 2004- 17 січня.

36. Слєпцов В.А. Щоб бути щороку з урожаєм // 2000- 2004- 19 березня.

37. СлєпцовВ.А. Як набути громадянство? // Президентський вісник – 2004- 14 квітня.

38. Слєпцов В.А. Крізь призму глибокого аналізу // Життя і слово- 2004- 22 травня.

39. Слєпцов В.А. Регіональні реформи: вибір на користь громади: // Президентський вісник - 2004- 7 квітня.

40. Слєпцов В.А. Врятоване життя // 2000- 2004- 14 травня.

41. Слєпцов В.А. З людьми і для людей // Життя і слово- 2004- 29 травня.

42. Слєпцов В.А. Про сільського голову мовлю слово // Життя і слово- 2004- 14 травня- 12 червня.

43. Слєпцов В.А. Батьку, а де ж твої діти або як міліє джерело трудових ресурсів на селі // 2000- 2004- 18 червня.

44. Слєпцов В.А. Сенсації не сталося // Життя і слово- 2004- 26 червня.

45. Слєпцов В.А. Молодь сільської глибинки // Село Полтавське- 2004- 6 серпня.

46. Слєпцов В.А. Боятися треба і грипу // 2000- 2004- 20 серпня.

47. Слєпцов В.А. Незалежна Україна, шляхом реформи // Життя і слово- 2004- 21 серпня.

48. Слєпцов В.А. Освіті потрібна державна підтримка // Життя і слово- 2004- 28 серпня.

49. Слєпцов В.А. Сільська школа чекає на підтримку // Президентський вісник- 2004- 1 вересня.

50. Слєпцов В.А. Умови діяльності – прибуток // Життя і слово- 2004- 4 вересня.

51. Слєпцов В.А. Безробітні «за власним бажанням» // Урядовий кур’єр- 2004- 21 вересня.

52. Слєпцов В.А. Де схований Карлівський двигун // Голос України- 2004- 8 жовтня.

53. Слєпцов В.А. Дійти до кожного ветерана // Голос України- 2004- 8 жовтня.

54. Слєпцов В.А. Професіоналізм команди керівників та найсучасніші технології – запорука наших досягнень // Село Полтавське- 2004- 10 грудня.

55. Слєпцов В.А. Сільгоспвиробнику – пріоритетність розвитку і прав // 2000- 2004- 17 грудня.

56. Слєпцов В.А. Хіба що лягти під колеса // 2000- 2004- 17 грудня.

57. Слєпцов В.А. У лещатах міжвідомчих бар’єрів // Життя і слово- 2005- 15 січня.

58. Слєпцов В.А. Опозиція – ознака демократичного суспільства // Наша газета + - 2005- 4 березня.

59. Володимир Слєпцов не продався // Життя і слово- 2005- 12 березня.

60. Слєпцов В.А. Ренгенапарати фірми Луценка // 2000 - 2005- 17- 23 июня – с.2.

61. Слєпцов В.А. Хто з підприємців миліший? // 2000- 2005- 30 грудня.

Література про В.А.Слєпцова:

1. Поетичне слово Володимира Слєпцова // Життя і слово – 2002 – 19 січня – с.10.

2. Нова збірка поезій нашого земляка Слєпцова «До отчого поля іду» // Життя і слово – 2003 – 24 травня.

3. Жити вічним неспокоєм [Про В.Слєпцова] // Село Полтавське – 2002- 20 вересня.

4. Нова книга В.Слєпцова // Життя і слово – 2003 – 15 червня.

5. Бережний А. З любов’ю до отчого краю: [про нову книгу поета Слєпцова В. «Освідчення»]: Над книгою // Життя і слово – 2004 – 10 квітня – с.7.

6. Ричко А. Зброєю сатири // Життя і слово- 2007- 21 квітня.

Підготувала

директор ЦБС З.Н. Бондаренко

Кiлькiсть переглядiв: 1252

Коментарi