Невтомний трудівник пера – Анатолій Михайленко

2013-03-26

/Files/images/DSC04276.JPGПід такою назвою в Карлівській центральній районній бібліотеці відбулося засідання круглого столу, що став підсумком громадського обговорення, оголошеного на теренах Карлівщини ще 25 січня цього року. А темою обговорення було питання присвоєння імені земляка, письменника, Заслуженого журналіста України Анатолія Михайленка районній книгозбірні. Відгуки зацікавлених громадян йшли на електрону адресу районної ради, на поштові адреси тієї ж ради та районної державної адміністрації, було багато телефонних дзвінків та усних повідомлень до самої бібліотеки. Географія звернень теж широка: писали із столиці, із Полтави, із сусідніх районів – писали родичі, колеги по перу та роботі, друзі, знайомі, шанувальники таланту і просто небайдужі люди.

Щоб підвести риску під громадським обговоренням, 20 березня, в читальному залі книгозбірні і зібралися ті, кому важлива справа збереження пам’яті про неординарну людину, талановитого письменника та публіциста Анатолія Михайленка. Серед гостей Надія Григорівна Михайленко – сестра письменника, Зірка Людмила Іванівна – його двоюрідна племінниця, Соколова Ніна Павлівна – героїня однієї із перших проб пера майбутнього журналіста.

Хоча захід був надзвичайно офіційним та серйозним і закінчувався голосуванням учасників, щодо підтримки ініціативи присвоєння імені Анатолія Михайленка районній бібліотеці, та з перших хвилин всі присутні поринули в неповторний світ, створений творчою особистістю. Цьому сприяла і переглянута мультимедійна презентація «З криниці пам’яті рідного краю» з світлинами письменника, і в першу чергу розповіді про те, яким він був…

Слова лилися від душі: спогади сестри про нелегке повоєнне дитинство та тяжку юність - скрапували сльозою; розповідь Ніни Павлівни про шкільне буття, про те як прославив її на всю Україну – початкуючий журналіст, який вчився з нею в одній школі, викликала доброзичливу посмішку, бо віяло від цього невтримною юністю та надією. Настрій змінювався в залежності від того про які події із життя письменника говорили: ось він журналіст, редактор часопису «Україна» - це були кращі часи його життя - молодий, сповнений творчих ідей, щасливий батько, сім’янин, допомагає молодим літераторам. А далі вже Чорнобиль, що зламав його здоров’я, але не дух, хворіло тіло – а душа трудилась і Анатолій Григорович поспішав жити: любив, дарував себе людям у добрих справах та своїх творах, підтримував усіх для кого це було важливо./Files/images/DSC04280.JPG

Невідомі сторінки біографії письменника, що доповнили багатогранність його особистості, розкрили краєзнавці Віра Олексіївна Бегмат та Лариса Миколаївна Гаврилова. Напередодні вони навідали вчительку, яка відіграла вагому роль у становленні Михайленка – літератора. Було зачитано листи, з цікавістю всі розглядали фото, які презентував колишній вчительці вдячний учень.

…А на очах бриніли сльози, бо ніби живий Анатолій Григорович був серед нас: життєлюб, оптиміст, він жив для людей і залишиться таким у пам’яті всіх його шанувальників, яких буде більше, в чому завірили працівники центральної районної бібліотеки. Носити ім’я видатного земляка - велика честь і велика відповідальність. І громадськість довіряє колективу карлівської книгозбірні, одноголосно підтримуючи ініціативу присвоєння імені Анатолія Михайленка під час проведення засідання круглого столу, і більше чим сорока відгуками впродовж громадського обговорення, серед яких більшість колективних, тому ми так і не змогли вирахувати точну цифру людей, які схвалюють це рішення. Їх мільйони, бо шанувальників таланту Анатолія Григоровича Михайленка по всій Землі, справжній талант не знає кордонів та часових меж.

Кiлькiсть переглядiв: 512

Коментарi