Великодні писанки руками дітей

2013-05-08

Урочисті дзвони сповістили про прихід Господнього Воскресіння і Великдень сонячною писанкою покотився по землі. Святкування на Карлівщині особливі, вони відкривають простір для творчості, бо в цей час проходить в місті славнозвісне свято народних умільців «Воскресни Писанко!». Помилувавшись на прекрасні роботи майстрів, кожен бажає повторити витвір або навіть перевершити автора. Тим паче діти! Заохочувати до творчості дітвору закликають нас соціальні ініціативи Президента України «Діти – майбутнє України».

І з цією метою в Карлівській районній бібліотеці для дітей, пройшов майстер-клас для юних прихильників писанкарства. Про те, що це справді чудодійне ремесло розповіла дітям бібліотекар Алла Паталаха, ознайомивши присутніх з витоками народного мистецтва та розповіла про деякі із багаточисельних знаків-символів, що прикрашають великодні яйця, зробила огляд видань, що розмістилися на книжковій виставці «Пасхальна веселка». Святковий настрій створила і мультимедійна презентація «Свято писанки».

Учасники зразкового художнього колективу творчої майстерні народного декоративно-ужиткового мистецтва «Барвінок» Карлівського районного будинку дитячої та юнацької творчості: Дмитро Левченко, Поліна Коваленко, Олена Четверикова, Аня Тарасенко, Каріна Латишева разом з керівником Світланою Колодяжною навчали користувачів книгозбірні таїнству створення писанок. Майстри-писанкарі професійно підійшли до справи, кожен учасник дійства мав можливість пройти усі етапи створення маленького дива: нанесення малюнка олівцем на крихку шкарлупу, далі, перші спроби користування писачком з розтопленим воском, а потім яскраве фарбування, що наповнило книгозбірню травневою веселкою. Всі працювали з натхненням, вкладаючи в свій витвір душу. Перша писанка, що залишиться в пам’яті на все життя, чи може буде більше диво на Великдень! Нехай рука ще нетверда і не все вдається до ладу та головне, учасники майстер-класу, доторкнулися до священнодійства, історія якого сягає глибини віків та стверджує - українське мистецтво неповторне.

Партнерами у проведені свята писанкарства в бібліотеці для дітей стали працівники районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Вони покликали на навчання дітей із багатодітних та малозабезпечених сімей. На жаль не всім запрошеним вдалося відвідати цей захід, святкові дні насичені подіями, але організатори майстер-класу мають за мету зробити такі зустрічі традиційними та залучати до мистецької практики все більше дітвори.

/Files/photogallery/7938/DSC04927(1).JPG/Files/photogallery/7938/DSC04942.JPG/Files/photogallery/7938/DSC04948.JPG/Files/photogallery/7938/DSC04953.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 572

Коментарi