Нащадки козацької слави

2013-10-19

Було колись в Україні

Ревіли гармати;

Було колись – запорожці

Вміли панувати.

Панували, добували

І славу, і волю.

Тарас Шевченко

Крізь століття лине слава українських козаків, гідних синів вільнолюбивого народу. Волелюбне козацтво не лише показало усьому світові своє лицарство, а й здатність утворити державу, якою близько 300 років була славнозвісна твердиня на Дніпрі-Запорозька Січ. Козацтву належало одне з головних місць у формуванні української народності. Козацтво створило традиції, які український народ проніс через віки і тяжкі випробування долі аж до сучасності.

І сьогодні оживає славна сторінка історії України. Щоб молодь усвідомила суть і значення Запорозької Січі в героїчній боротьбі нашого народу за власну державу; щоб виховати повагу до героїв і інтерес до їх подвигів та патріотичні почуття до суверенної і незалежної України вже традиційно в бібліотеках Карлівської ЦБС проводяться лицарські турніри, години козацької слави, історичні екскурси і т.ін.

Цікавий захід разом, з учнями 9 – А класу Карлівської ЗОШ №3, провели у центральній районній бібліотеці. Бібліотекар Олександра Таран підготувала годину спілкування "Світочі козацького духу". Із слайдів відеопрезентації учасники дізналися багато цікавого про козацьку добу та побут козаків,а ще позмагалися між собою у спритності, швидкості, кмітливості та силі у конкурсах «Сильні духом», «Сучасний козак», «У кого сильніша рука», відповіли на питання вікторини «Козацьке лото». У вигляді пантоміми діти представили виставу «Як козак проводив день» та інсценували пісню «Несе Галя воду». Дякуючи чоловічому вокальному ансамблю районного будинку культури поринули у пісенну атмосферу козацьких часів. Ніхто не був осторонь захоплюючого дійства. Цікавість юних до тих, овіяних героїчною романтикою часів, можуть задовольнити видання представленні на книжковій виставці "Козацькими дорогами".

Червоною ниткою через всю зустріч пройшло твердження українського поета Максима Рильського: "Хто не знає свого минулого,Той не вартий майбутнього.Хто не відає про славу своїх предків,Той не вартий пошани."

/Files/images/kozachata/P1020352.JPG/Files/images/kozachata/P1020363.JPG/Files/images/kozachata/P1020355.JPG/Files/images/kozachata/P1020358.JPG/Files/images/kozachata/P1020348.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 750

Коментарi