Проект "Публічні бібліотеки - мости до електронного урядування"

Ми живемо в дивовижний час швидкого розвитку інформаційних технологій, рівня знань та можливостей людства. Визначальним вектором розвитку сучасного суспільства є його трансформація в інформаційне суспільство - суспільство знань, яке орієнтоване на інтереси людей та підвищення якості/Files/images/th.jpg життя. І як відомо, права і свободи людини можуть бути гарантовані й захищені тільки за наявності вільного доступу до інформації, ефективного впливу громадян на державну владу та здійснення владою необхідних функцій соціального управління. Людина інформаційного суспільства на якісно іншому рівні здійснює діалог з державним апаратом, виводить на новий рівень власну освіченість і т. ін.

Наприкінці XX сторіччя розвиток інформаційних технологій призвів до нової форми спілкування з державою - електронного уряду. Така форма спілкування призводить до кардинальних змін взаємовідносин між громадянами й органами державної влади та місцевого самоврядування.

Аби зробити більш доступною інформацію про електронні послуги національного та регіонального рівнів, використовуючи ресурси сучасно обладнаних публічних бібліотек, навчити людей користуватися ними, отримувати необхідні адміністративні послуги у новому форматі, в Полтавській області діє проект „ Публічні бібліотеки - мости до електронного урядування”.

Завдяки новітнім технологіям бібліотеки пропонують адміністративні послуги в новому форматі. Скористатися ними можна через Інтернет. Оскільки не всі мешканці, особливо в селах, мають доступ до всесвітньої мережі, в Карлівській центральній районній бібліотеці ім.. А.Г.Михайленка, в районній бібліотеці для дітей, а також у Варварівській та Федорівській бібліотеках-філіалах діють Інтернет-центри. Завдяки технологіям е-урядування кожен громадян України має можливість:

· користування Інтернет-приймальнями державних органів влади та органів місцевого самоврядування;

· резервування та придбання проїзних пасажирських документів на залізничний транспорт та авіаперевезення;

· реєстрації осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні знань;

· електронного оформлення заяви на вступ до вищого навчального закладу;


· реєстрації колишніх вкладників Ощадбанку СРСР в «Реєстрі вкладників заощаджень громадян» на сайті AT «Ощадбанк»;

· перевірки особистих рахунків городян в житлово-комунальних підприємствах міста та сплата комунальних платежів;

· поповнення рахунку мобільних операторів України;


· пошуку роботи на єдиному порталі Державної служби зайнятості України;

· заповнення в онлайн-режимі Декларацію про майновий стан і доходи;

· здати електронну звітність;

· оплатити покупку, послуги комунальних служб, зв’язку чи навчання;

· перевірити наявність власної земельної ділянки в Національній кадастровій системі;

· стати учасником електронних торгів;

· дистанційно навчатися чи працювати.

Також ви можете отримати кваліфіковану консультації та допомогу від бібліотекарів щодо користування Інтернетом.

Ми сприяємо вирішенню ваших реальних потреб та підвищенню громадської ролі у процесах прийняття та реалізації управлінських рішень за допомогою сучасних інформаційно-комунікативних технологій.

Запрошуємо скористатися нашими послугами!

Кiлькiсть переглядiв: 253

Коментарi